Beautiful Strings

Houslistka Monika Urbanová a harfistka Hedvika Mousa Bacha založily duo „Beautiful Strings“ již během svých studií na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v roce 2010. V té době měly již obě bohaté koncertní zkušenosti jako sólistky i komorní hráčky. Spojení těchto dvou nástrojů je považováno za neobyčejně krásné a barevné a nabízí též posluchačům bohatou programovou nabídku, od baroka až po hudbu současnou. Oblíbená díla  francouzských mistrů (C. Debussy, M. Ravel, C. SAint-Saens aj.) natočilo duo v roce 2013 na CD "Beau Soir". Interpretky zahrnují do svého repertoáru kromě originálních kompozic též vlastní aranžmá. Svoji pravidelnou koncertní činnost rozvíjejí v rámci ČR i v zahraničí a rády spolupracují se svými vokálními a instrumentálními kolegy.

 

Monika Růžková Urbanová

housle 
Houslistka Monika Růžková Urbanová je absolventkou Akademie múzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Štrause a prof. Leoše Čepického. V roce 2009-2010 absolvovala roční stáž na Hochschule für Musik und darstellende Kunst Wien ve třídě prof. Petera Schuhmayera. Monika je laureátkou řady mezinárodních soutěží a držitelkou několika prestižních ocenění. Pravidelně se účastnila mnoha mezinárodních mistrovských letních kurzů. Od r. 2010 je členkou skupiny prvních houslí Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.  Je vyhledávanou komorní hráčkou, působila ve Phantasy Quartet, Trio con brio. Je členkou úspěšného smyčcového kvarteta Eve Quartet, se kterým se věnuje kromě klasického repertoáru také swingu. Je zakládající členkou Komorního orchestru Pavla Haase (dříve Roxy Ensmble). Spolupracuje s varhaníky Přemyslem Kšicou a Pavlou Salvovou, s kterými úspěšně koncertuje v netradičním spojení s varhany. Na podzim 2011 vyšlo první debutové CD „Violin and organ“.

 

Hedvika Mousa Bacha

harfa
Hedvika Mousa Bacha studovala v hudební třídě Gymnázia Jana Nerudy pod vedením své matky Hany Müllerové – Jouzové. Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze absolvovala u doc. Svá studia pravidelně doplňovala o mistrovské kurzy u renomovaných francouzských harfistek I. Moretti a I. Perrin a účastnila se mezinárodních harfových kongresů. Absolvovala také roční stáž ve švýcarském Lausanne, kde studovala na Haute École de Musique u Chantal Mathieu. Je držitelkou několika cen z harfových soutěží. Hedvika Mousa Bacha se intenzivně věnuje komorní i sólové dráze a spolupracuje s mladými talentovanými umělci, se kterými koncertuje jak v České Republice, tak i v Německu, Francii, Švýcarsku a Maďarsku. V roce 2011 založila s Hanou Jouzovou, Barbarou Pazourovou a Hanou Hrachovinovou PRAH-A-HARP KVARTET. Hedvika je často zvána ke spolupráci s různými sbory, jsou to např. Chlapecký pěvecký sbor Pueri Gaudentes, Dětský pěvecký sbor Radost-Praha, Salvátorská schola, Smíšený pěvecký sbor Siloe, Kühnův smíšený sbor, Sbor Domino a En Arché. Nedílnou součástí jejích aktivit je orchestrální a pedagogická činnost. Pravidelně vystupuje se Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, s Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Hradec Králové, s Talichovým komorním orchestrem, s Komorním orchestrem Pavla Haase a se Státní operou Praha. Od roku 2008 vyučuje na ZUŠ Lounských v Praze a od roku 2010 na International School of Music and Fine Arts Prague. V letech 2009-2010 byla členem Filharmonie Hradec Králové.

 

následující interpreti >>>